^ تولید محتوای راهنمای صوتی گردشگری | آوایار صنعت | راهنمای گردشگری صوتی | avayarsanat

تولید محتوای راهنمای صوتی گردشگری

شما چقدر از کتاب تاریخ دوران مدرسه خود را به یاد دارید؟ از خسرو و شیرین چطور؟ تفاوت ماندگاری کتاب‌های تاریخ مدرسه با خسرو و شیرین، داستان‌پردازی خوبی است که نظامی گنجوی برای روایت انتخاب کرده است. محتوای شما باید عمیق و تاثیرگذار باشد و به ماناترین شکل ارائه شود.

مخاطب امروز زمان زیادی ندارد. دنیای دیجیتالی و سرشار از سرعت قرن 21، انسان‌ها را کم طاقت و بی‌حوصله کرده است. تنها چیزی که باعث ماندگاری در ذهن مخاطب می‌شود، محتوای ماندگار است. نوشتن محتوای صوتی که مخاطب را با خود همراه کند، به مراتب سخت‌تر از یک محتوای نوشتاری است. زیرا در نوشتار خواننده هر چند باری که بخواهد، امکان بازگشت و چندبار خواندن مطلب را دارد. اما در گفتار، اگر محتوا به اندازه کافی جذاب و قابل فهم نباشد، مخاطب رشته کلام را گم می‌کند و کل مطلب را از دست می‌دهد. از طرفی، از هم گسیختگی مطالب و ارائه آمار و ارقام و داده‌های خشک و بی‌روح، نه تنها برای مخاطب جذاب نیست بلکه به سرعت به فراموشی سپرده می‌شود. انسان‌ها امروزه از هر طرف بمباران اطلاعاتی می‌شوند. حتی ممکن است قبلا داده‌هایی نادرست درباره محتوایی که قرار است بشنود، داشته باشد. بنابراین داده‌های شما باید صحیح باشد و به شکلی عرضه شود که مخاطب به سرعت آن را به فراموشی نسپارد.

چرا باید تولید محتوای راهنمای تور صوتی خود را به ما بسپارید؟

در صنعت تولید محتوا، کلماتی ارزشمند است که مخاطب را تا پایان با خود همراه کند. او را برای خواندن و شنیدن بیشتر ترغیب کند و در نهایت لبخند رضایت را بر لب او بنشاند. مهم‌ترین ویژگی چنین محتوایی، شکل داستان گونه آن است. داستانی که بازدیدکننده را همچون دوستی با خود همراه می‌کند و او را از گوشه‌ای به گوشه دیگر می‌برد. چنین محتوایی مخاطب را از گذر زمان غافل می‌کند و او بدون ذره‌ای خستگی، تا پایان با شما همراه است. پس باید پرده خشک و بی‌روح تاریخ را کنار زده و داستان‌ها و اتفاقات را همچون داستانی جذاب برای مخاطب بگوییم، با او در کوچه پس کوچه‌های وقایع قدم بزنیم و با موسیقی و فضاسازی، در قلب او رسوخ کرده و ماندگار شویم.

در بسیاری از جاذبه‌های گردشگری، بازدیدکنندگان با طیف اطلاعات مختلفی وجود دارند. بعضی دوست دارند به اطلاعات پایه‌ای خود، مطالب تخصصی‌تر اضافه کنند. عده‌ای چندان حوصله اطلاعات تخصصی را ندارند و تنها دوست دارند در جریان محتوای عمومی و کلی فضا قرار بگیرند. آوایار این طیف بازدیدکنندگان را به خوبی می‌شناسد و به همین دلیل محتوای تور مجازی را در دو سطح عمومی و تخصصی تولید می‌کند که رضایت طیف وسیعی از بازدیدکنندگان را جلب کند. نکته قابل اهمیت، صحت اطلاعات است که راهنمای صوتی گردشگری آوایار نهایت دقت را در استفاده از منابع معتبر و دست اول، به کار می‌گیرد.

اضافه کنیم که آوایار به شما محتوای تخصصی و خاص هم پیشنهاد می‌دهد. مثلا محتوای مخصوص کودکان یا گروهای دیگر که لازم است با توجه به روحیات و علایقشان، به آن پرداخته شود. آوایار پس از آزمون و خطا و مطالعات متعدد، سرشار از ایده برای نوشتن محتوای جدید و جذاب است. پس می‌توانیم در ایده‌پردازی و همفکری در کنارتان باشیم. مسیر محتوا در آوایار با تولید محتوای متنی به پایان نمی‌رسد. ما در نهایت محتوا را با ماندگارترین صداها و فضاسازی‌ها ارائه می‌دهیم. ارائه محتوای اصولی و حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا رضایت بازدیدکنندگان خود را جلب کنید و آن‌ها با تجربه‌ای فراموش‌نشدنی، موزه و گالری شما را ترک کنند.
بهترین سند، کیفیت محتوای موجود روی اپلیکیشن راهنمای صوتی آوایار است. پیشنهاد می‌کنیم با کلیک روی لینک‌های زیر اپلیکیشن را دانلود کنید و به راهنمای آوایار گوش بدهید.

 

پاسخ گویی شبانه روزی : 02144655763