^ درباره ما | آوایار صنعت | راهنمای گردشگری صوتی | avayarsanat

درباره ما

آوایار تنها یک شرکت تجاری نیست. یک تفکر است. ما در کنار هم گرد آمده‌ایم تا میراث غنی و ارزش‌های تاریخی کشورمان در گذر زمان رو به خاموشی نرود. شرکت آوایار با هدف آگاه‌سازی ایران و جهان از ارزش میراث فرهنگی و طبیعی ایران و حمایت از این میراث، با ارائه راهنماهای گردشگری صوتی و بهره‌گیری از دانش و فناوری روز جهان در حوزه ارائه خدمات ویدئومپینگ آغاز به کار کرده است. ما می‌خواهیم صدای میراث ایران باشیم تا آیندگان از این گنج گران‌بها بی‌نصیب نمانند. امید است تا با ارائه بهترین خدمات الکترونیکی در حوزه گردشگری گامی بلند در جهت شناساندن هویت تاریخی و فرهنگی میراث ایران زمین برداریم.

آوایار از روز اول با هویتی عمیق متولد شد. هویتی که امروز به آوایار جان می‌بخشد و ما را مامور انجام هدف بزرگمان می‌کند. برای آن که آوایار را بهتر بشناسید، نگاهی به دایره طلایی آوایار بیاندازید. دایره‌ای که اهمیت فعالیت‌های الکترونیکی ما از قبیل راهنمای صوتی و ویدیو مپینگ را در حوزه استانداردسازی زیرساخت‌های گردشگری به خوبی نشان می‌دهد.

دایره طلایی آوایار

  

چرا آوایار به وجود آمد؟

میراث فرهنگی هر کشور گیاه کمیابی است، که اگر حفظ نشود از میان خواهد رفت. گنجی که مردمان گذشته برای نسل‌های بعد یادگار گذاشته‌اند. گلی که آیینه تاریخ، تمدن و گذشته آن ملت است. ایران، سرزمین زیبای ما، با تمدن چندهزار ساله موزه‌ای بزرگ و زنده، پر از گنجینه‌های ارزشمند مردمانی است که در طول تاریخ در این سرزمین می‌زیسته‌اند. آثار باقیمانده از تمدن‌های قبل از تاریخ، بیانگر عظمت و قدمت زندگی در فلات ایران هستند. آثار تاریخی و متعددی که در طی سالیان دراز در گوشه گوشه این سرزمین پیدا شده‌اند، داستان‌های بسیاری از گذشته با شکوه ایران برای نقل کردن دارند. داستان‌هایی که روایت کردن هر کدام از آن‌ها می‌تواند هر انسانی را شیفته و دلداده ایران کند. دلدادگانی که برای حفظ و نگهداری معشوق بکوشند و داشته‌هایش را حفظ کنند. اما هر کدام از ما چقدر درباره این هدایای گران‌بها می‌دانیم؟ چه میزان از اهمیت این میراث آگاهیم و چقدر برای نگهداری و پایداری آن‌ها تلاش می‌کنیم؟ آیا اگر این ارزش‌ها را می‌دانستیم، بیشتر برای حفظ آن‌ها تلاش نمی‌کردیم؟

تفکر اولیه شکل‌گیری آوایار با همین سوال‌ها به وجود آمد. ما به دنبال ایجاد دغدغه برای حفاظت از میراث فرهنگی کشورمان هستیم. ما می‌خواهیم تمام مردم از میراثی که متعلق به تاریخ جهان است، حمایت کنند. وقتی همه از ارزش گنجینه‌ای باخبر شوند، برای حفاظت از آن می‌کوشند و آن را همچون وسیله‌ای شخصی پاسداری می‌کنند.

آوایار چگونه این کار را انجام می‌دهد؟

بیشتر اوقات وسایلی که پشت آن فکر شده و یا توسط دست ساخته شده باشد، هر چند ارزش مادی زیادی نداشته باشد، بسیار خوش‌آیندتر هستند. این وسایل پر از داستان‌هایی هستند که ارزش آن‌ها را چند برابر می‌کند. همین داستان‌ها هستند که به میراث یک کشور هویت و روح می‌دهند و ارزش آن را برایمان روشن می‌کنند. در نگاه اول بسیاری از بناها و آثارتاریخی در جهان، چیزی به جز ساختمان و ابزار و ظروفی از سنگ و خاک نیستند. اما وقتی روایت‌ها با آن‌ها همراه می‌شوند، در این اشیای بی‌جان روح دمیده می‌شود و همچون جواهراتی گران‌بها بر تن تاریخ می‌درخشند. مسلما کشور ما که در هر گوشه‌اش نشانی از تمدنی باستانی است، داستان‌‌هایش کتابی است بی‌پایان که بازدیدکنندگانش را به حیرت وادار می‌کند. کتابی که در گذر سال‌ها نادیده گرفته شده است و در گوشه‌ای خاک می‌خورد. ما تصمیم گرفتیم تا روح میراث ایران را زنده کنیم، صدای میراث ایران و راوی داستان‌هایشان شویم. با استفاده از تکنولوژی‌های نوین روحی نو در میراث فرهنگی کشورمان بدمیم.

آوایار با چه چیزی این کار را انجام می دهد؟

ما فهمیده‌ایم که تکنولوژی در این قرن همکار اول ما است. آوایار با بررسی و الگوبرداری از تجربه‌های جهانی در معرفی میراث تاریخی و فرهنگی آغاز به کار کرده است. اولین محصول ما راهنمای صوتی گردشگری است. راهنماهایی که همراه با بازدیدکننده پیچ و خم تاریخ را کند و کاو می‌کنند.

قدم دوم ما برای دستیابی به هدف بزرگمان استفاده از تکنولوژی‌های چند رسانه‌ای مثل ویدئومپینگ است که آوایار برای آگاه‌سازی ایرانیان و جهانیان از ارزش میراث فرهنگی کشورمان به کار می‌گیرد.

در این قرن که سرزمینمان، ایران، مورد بی‌مهری انسان‌های عصر حاضر قرار گرفته است و تمدن چندهزارساله‌مان در بازی‌های سیاسی ابرقدرت‌های جهان وارونه نمایش داده می‌شود، ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا صدای میراث ایران را به گوش جهان برسانیم.

تیم آوایار چگونه شکل گرفته است؟

آوایار حاصل سفر و تجربه‌های دو مهندس و یک نویسنده است. سفرهایی که در گوشه و کنار دنیا به ما جای خالی حضور راهنما را در موزه‌ها و گالری‌ها و دیگر نقاط توریستی کشورمان به خصوص برای کسانی که بدون تور سفر می‌کنند، نشان داد. با مشاهده نمونه‌های خارجی ما به این فکر افتادیم تا این پروژه را در ایران راه اندازی کنیم.

آوایار متشکل از تیم‌های مختلفی به شکل زیر است:

  1. تیم مدیریت: تیم مدیریت هسته مرکزی ما است. تمام جلسات و هماهنگی‌ها از طریق این تیم انجام می‌شود.
  2. تیم فنی: تیم فنی آوایار همواره محصولات جدید را بررسی می‌کند و در تلاش است تا بهترین محصولات، با بالاترین کیفیت را به مشتری عرضه نماید. ما اعتقاد داریم که محصولات داخلی می‌تواند در بازارهای جهانی حضور پیدا کند. به همین منظور با همکاری متخصصان فنی در تلاشیم تا در تولید دستگاه‌ها خودکفا شویم.
  3. تیم محتوا: محتوا پادشاه است. جمله‌ای که این روزها در همه جا به چشم می‌خورد. تیم محتوای آوایار به خوبی ارزش محتوایی که باید تولید کند می‌داند و همواره در تلاش است تا بهترین راوی برای میراث ایران باشد.
  4. تیم ویدیومپینگ: تیم ویدیو مپینگ آوایار متشکل از همکاران مختلف طراح، گرافیست، کارگردان، انیماتور و متخصص مپینگ است.

شرکت آوایار صنعت تمام تلاش خود را برای رسالتی که بر عهده دارد می‌کند. ما به ایران متعهدیم و تمام تلاش خود را برای پایبندی به این تعهد می‌کنیم. ما تنها روایت‌گر اطلاعات نیستیم. ما در هزارتوی تاریخ جست و جو می‌کنیم و آن‌چه را که لایق میراثمان هست به سمع می‌رسانیم.

پاسخ گویی شبانه روزی : 02144655763